Створення острівців безпеки на дорогах тепер є обов’язковим

Нові державні будівельні норми щодо проектування вулиць і доріг в населених пунктах (ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці і дороги населених пунктів»), які діють з початку осені, посилили безпеку пішоходів під час перетину проїзної частини.

Зокрема, введено обов’язкове облаштування острівців безпеки на нерегульованих пішохідних переходах через проїзну частину з  чотирма та більше смугами руху. Це переходи, які не мають світлофора чи регулювальника.

Як повідомляють у Мінрегіонрозвитку, така практика діє у всіх цивілізованих країнах Європи та світу.

Згідно з ДБН, мінімальна ширина острівця безпеки в місці пішохідного переходу повинна бути не менше 2 м, мінімальна довжина – 8 м. Вони можуть облаштовуватися на розділовій смузі або шляхом звуження смуг руху до 2,75 м і вигину осі смуги руху.

Центральні острівці безпеки мають відрізнятися за типом покриття, структурою чи кольором, переважно бути піднятими над проїзною частиною з можливістю безперешкодного руху пішоходів, виділеними розміткою або мати зигзагоподібний вид з огорожею дорожнього безбар’єрного типу.

У разі неможливості влаштування острівця безпеки на нерегульованому переході необхідно передбачати регульовані пішохідні переходи – такі, що мають справний світлофор або рух на яких керується регулювальником.