Створено пошукову Базу правових позицій Верховного Суду

Презентовано Базу правових позицій Верховного Суду – для використання необхідно створити акаунт на сайті lpd.court.gov.ua

Ключовою метою розробки Бази було забезпечення повнотекстового добору релевантної практики, тобто щоб будь-який користувач програми міг завантажити для цілей пошуку повнотекстовий документ (проект судового рішення, проект позовної заяви, апеляційної чи касаційної скарги), і База автоматично підібрала під цей текст релевантну практику Верховного Суду.

Очікується, що База не тільки значно спростить пошук судової практики, а й стане запорукою поліпшення роботи представників усіх юридичних професій.

Програма дає змогу здійснити пошук за великими фрагментами текстів, за текстовими документами, а також за посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень. Цифровий алгоритм, закладений у Базу, видає відповідні правові позиції ВС на підставі аналізу словонабору в завантаженому користувачем файлі. Крім того, є можливість пошуку за ключовими словами та за Правовим тематичним класифікатором.

Наразі База містить більше 5 тис. правових позицій ВС, поповнюється щодня.

Робота по удосконаленню Бази триває. Зокрема, планується розширення критеріїв пошуку, створення автоматизованого механізму аналізу нових справ тощо.