Суд оштрафував КП за пошкодження авто через незакріплену кришку люка

Соснівський районний суд міста Черкаси за результатами розгляду цивільної справи за позовом про стягнення матеріальної та моральної шкоди 05.12.2020 ухвалив рішення стягнути з Комунального підприємства «Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» Черкаської міської ради на користь власниці пошкодженого автомобіля матеріальну шкоду у розмірі 55634,07 гривень, моральну шкоду у розмірі 5000 гривень, судовий збір у розмірі 692,86 гривень, витрати за послуги евакуатора у розмірі 500 гривень.

В рішенні суду вказано, що власник автомобіля звернулася до суду з позовом до КП про стягнення матеріальної та моральної шкоди, посилаючись на те, що в липні 2017 року її автомобілем з її відома керував інший водій та в результаті наїзду на незакріплену кришку люка оглядового колодязя каналізації, який розташований на проїзній частині вул. В. Чорновола в м. Черкаси, її автомобіль зіткнувся з металевою огорожею та отримав чисельні механічні ушкодження.

Встановлюючи склад деліктної відповідальності, суд вважав доведеним факт наявності вини відповідача КП у вчиненні досліджуваної ДТП, внаслідок якої пошкоджено ТЗ, оскільки саме на КП законодавчо покладено обов’язки постійного контролю експлуатаційного стану усіх елементів дорожніх об’єктів та негайного усунення виявлених пошкоджень чи інших перешкод в дорожньому русі.

Суд вирішив, що позов власниці автомобіля до КП про стягнення матеріальної та моральної шкоди підлягає частковому задоволенню.