Суд оштрафував водія, який пропонував гроші поліцейським за непритягнення його до відповідальності за водіння у нетверезому стані

Тернівський районний суд міста Кривого Рогу затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором Криворізької північної окружної прокуратури та обвинуваченим за частиною 1 статті 369 Кримінального кодексу України: визнав останнього винним у пропозиції службовій особі надати їй неправомірну вигоду та призначив йому узгоджене сторонами покарання у вигляді штрафу в розмірі 17 000 гривень.

Судом встановлено, що у березні цього року водій автомобіля «Чері Амулет» був зупинений поліцейськими, які несли службу у складі екіпажу автопатруля «БУРАН 101». Після зупинки автомобіля, поліцейські запропонували водію пройти огляд, щоб перевірити його стан на наявність алкоголю в крові. Але замість цього, водій запропонував поліцейським неправомірну вигоду – спочатку у розмірі 5000 гривень, а потім – 12000 гривень, за те, щоб вони не складали протокол про його стан. Попри відмову патрульних й попередження про кримінальну відповідальність за це, водій автомобіля «Чері Амулет» не полишав спроб «відкупитися».

Такі дії правоохоронці кваліфікували як корупційне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 369 КК України.

Під час досудового розслідування прокурор і обвинувачений уклали угоду про визнання винуватості, узгодивши правову кваліфікацію, істотні обставини та покарання, й просили суд її затвердити.

Суд встановив, що водія обґрунтовано обвинувачують в інкримінованому злочині, він повністю визнав свою винуватість й розуміє характер обвинувачення, вид покарання, свої права та наслідки угоди, тому суд ухвалив рішення її затвердити.

Вирок ще не набрав законної сили та може бути оскаржений до апеляційного суду.