Суд підтвердив правомірність податкових повідомлень-рішень на суму 15,5 млн гривень

У березні судом апеляційної інстанції відмовлено у повному обсязі в задоволенні скарги платника податків на податкові повідомлення-рішення Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, що складені за наслідками документальної виїзної перевірки, на загальну суму близько 15,5 мільйонів гривень.

Під час судового розгляду спірним стало питання відображення в бухгалтерському та податковому обліку операцій з обліку довгострокової кредиторської заборгованості. За результатами перевірки зазначена заборгованість була продисконтована за ринковими ставками, оприлюдненими на офіційному сайті НБУ. Також предметом спору стало нарахування податкових зобов’язань з ПДВ при отриманні від нерезидента послуг доступу до програмної продукції без фактичного постачання самої програмної продукції (її копії) та послуг із технічної підтримки (встановлення, налаштування, тестування, виявлення та усунення недоліків) програмної продукції (комп’ютерних програм), які не входили до складу вартості програмної продукції.

Наразі, судами першої та апеляційної інстанції визнано обґрунтованими аргументи контролюючого органу, що були викладені в акті перевірки та стали підставою для прийняття податкових повідомлень-рішень.