Суд призначив 5 років позбавлення волі за жорстоке поводження з твариною

Вінницький міський суд Вінницької області 14 травня 2020 року (справа №127/29538/19) визнав винним 28-річного вінничанина, який у березні 2019 року на шкільному спортивному стадіоні у місті Вінниці ударив ногою собаку на очах у 80-річного господаря. Від удару тварина загинула.

В судовому засіданні обвинувачений свою вину не визнав.

На підставі обвинувачення прокурор просила суд призначити покарання у виді 7 років позбавлення волі.

В результаті судового розгляду, з врахуванням молодого віку обвинуваченого, відсутності пом’якшуючих обставин, за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 299 Кримінального кодексу України, суд призначив покарання у виді 5 років позбавлення волі. Також суд застосував до нього запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту до набрання вироку законної сили.

Нагадаємо, що в Україні з 2017 року суттєво підвищено відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Статтю 299 КК було доповнено частиною третьою: дії щодо жорстокого поводження з тваринами, що вчиняються з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчиняються активним способом стали підставою кримінальної відповідальності та передбачають покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років. Жорстоке поводження з тваринами за наведених обтяжуючих обставин відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України є тяжким злочином.