Суд відмовив в розгляді позовів J.P. Morgan та Pala Assets проти державного банку

22 лютого 2023 року Господарський суд міста Києва юридичною мовою залишив без розгляду, а простою — відмовив в розгляді позовів компаній J.P.Morgan та Pala Assets (бенефіціаром останньої є громадянин країни агресора) проти ПриватБанку, – повідомляє прес-служба ПриватБанку.

Компанії приєдналися до судового процесу, ініційованого Shakoor Capital, але суд за клопотанням ПриватБанку припинив розгляд їх вимог про визнання недійсним договору про придбання акцій, укладеного у процесі націоналізації між ПриватБанком та UK SPV у грудні 2016 року.

Крім того, маловідомому ФОПу Дмитру Сазонову було відмовлено в розгляді його клопотання про витребування у Банку Англії документів, пов’язаних з націоналізацією ПриватБанку.

Нагадаємо, що позов у справі №910/17306/21 був поданий компанією Shakoor Capital Limited, до якої згодом доєднались компанії J.P. Morgan Securities plc та UBS AG, а також Pala Assets Holdings Limited й український ФОП Сазонов Д.В.

На наступному судовому засіданні, яке відбудеться 8 березня, суд перейде до розгляду клопотання ПриватБанку про залишення без розгляду позову UBS AG, через невиконання останнім процесуального обов’язку, встановленого судом.

Варто звернути увагу, що розгляд справи триває з 2021 року (позов поданий майже через 5 років після націоналізації ПриватБанку) і, скоріш за все, суттєво затягується, адже до апеляції була оскаржена попередня ухвала Господарського суду м. Києва, якою повернуто без розгляду позови компаній Concorde (Bermuda) Limited та Avalia Investments Limited. Всі позивачі представлені юристами однієї юридичної фірми, дії яких, на наш погляд, не дозволяють поставити остаточну крапку у спорах щодо єврооблігацій ПриватБанку зі спливом більше 7 років.

Сьогоднішнє рішення свідчить про важливість продовження боротьби ПриватБанку за справедливість, верховенство права та законні інтереси держави.