Суд відмовився визнати президентське опитування незаконною агітацією

Верховний Суд відмовив у позові щодо визнання незаконною агітацією опитування, ініційованого Президентом України Володимиром Зеленським 25 жовтня під час місцевих виборів.

Позивач (колишній депутат Наталія Новак) просила Верховний Суд визнати незаконною агітацією відеозвернення В. Зеленського, в якому він анонсував проведення загальнонаціонального опитування щодо 5 питань, а також просила заборонити проведення цього опитування.

Велика палата ВС вирішила, що дане опитування не є передвиборною агітацією. “Справжньою метою проведення опитування є з’ясування Президентом України важливих, як на його думку, соціально-економічних питань”, – йдеться в постанові ВС.

Суд вважає, що використання Зеленським вираження “Україна – це ти” не містить жодних закликів до голосування за ту чи іншу політичну силу, адже цей вислів використовувалося в Україні та іншими політичними силами, широко застосовується в масовій культурі.

Таким чином, ВС не знайшов обставин, які беззаперечно свідчили б на користь того, що опитування було прихованою формою агітації за пропрезидентську партію “Слуга народу”.

Окрім того, раніше Окружний адміністративний суд міста Києва відхилив схожий позов жителя Івано-Франківської області до Президента щодо незаконності проведення опитування в день виборів. У рішенні ОАСК  говориться, що оголошення державного посадовця про майбутню дію не може порушувати права громадянина на момент його звернення до суду.