Суд взяв під варту громадянку, яка підозрюється у державній зраді

У Вінницькому міському суді Вінницької області відбулось судове засідання під час якого було розглянуто клопотання сторони обвинувачення про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для жінки, яка підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу України.
⠀⠀
З матеріалів клопотання стало відомо, що підозрювана, була залучена до інформаторської мережі, яка приймає активну участь у бойових діях на боці країни-агресора та здійснює збір інформації розвідувального характеру, з метою подальшого використання в інтересах проведення розвідувально-підривної діяльності проти України. Так, постійно проживаючи на території Донецької області, підозрювана систематично збирала та в подальшому передавала через мобільний додаток для обміну повідомленнями, актуальну інформацію щодо переміщення, руху та точного розташування підрозділів Збройних Сил України, Служби безпеки України та інших підрозділів Сил оборони України розміщених на даному напрямку фронту, з можливістю ідентифікувати їх на місцевості. Надалі, за допомогою мобільного додатку, підозрювана передавала зазначену інформацію невстановленій особі з числа представників зс рф для коригування та нанесення вогневого ураження підрозділів Збройних Сил України.
⠀⠀
При обранні запобіжного заходу слідчим суддею було враховано обґрунтованість пред’явленої підозри та наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрювана може здійснювати дії, передбачені статтею 177 КПК України.
⠀⠀
За результатами повного та всебічного судового розгляду, заслухавши думки учасників процесу, дослідивши та проаналізувавши матеріали клопотання, суд обрав до підозрюваної запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів без визначення розміру застави.
⠀⠀
Наразі тривають слідчі дії.
⠀⠀
Довідково:
частина 2 статті 111 КК України – Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, – карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.