Суд задовольнив п’ять позовів бізнесу про стягнення збитків з росії

Господарський суд Житомирської області задовольнив у повному обсязі п’ять позовів суб’єктів господарювання про стягнення завданих збитків з країни-агресора.

В обґрунтування фактичних підстав позивачі доводять, що збройні сили російської федерації, застосовуючи засоби ведення війни, заборонені міжнародним правом, порушуючи закони та звичаї війни, що передбачені міжнародними договорами, здійснювали ракетні та авіаційні удари по цивільних об’єктах промислової інфраструктури.

Розміри матеріальних збитків (шкоду) визначають судові експерти при проведенні судово-товарознавчих експертиз у рамках кримінальних проваджень за ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв  війни)  та  ст.  194  КК  України  (умисне  знищення  або пошкодження майна).

В більшості випадків – це сільськогосподарські підприємства, зернові склади разом з врожаєм зерна яких було знищено.

Юридичні особи продовжують звертатися з позовами про відшкодування збитків з рф, наразі у провадженні даного суду перебуває справа про стягнення 1 193 181 850 грн.

Кожне судове рішення щодо відшкодування шкоди постраждалим від війни можуть бути доказами для МКС та міжнародних трибуналів (у разі їх створення) на підтвердження вини вищих посадових осіб рф у вчиненні воєнних злочинів.