Суд зобов’язав МОЗ розробити медичні норми допуску до занять спортом

Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправною бездіяльність Міністерства охорони здоров’я України щодо незатвердження медичних норм допуску до занять фізичною культурою і спортом та зобов’язав МОЗ затвердити такі норми відповідно до положень Закону «Про фізичну культуру і спорт».

Відповідний позов до МОЗ подавав житель Києва. На думку позивача, відсутність вказаних норм призводить до неможливості оцінити свій стан здоров’я як професійним спортсменам, так і громадянам, які починають займатись фізичною культурою, та уникнути шкідливого впливу тих чи інших занять спортом.

ОАСК у своєму рішенні вказав, що, оскільки МОЗ України є головним органом виконавчої влади у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я, то саме на нього покладено обов’язок встановлення медичних норм, з додержанням яких мають здійснюватися заняття фізичною культурою і спортом. Як свідчать матеріали справи, з 05.12.2012 по теперішній час такі норми міністерством не встановлювались.