Судді вищих спеціалізованих судів зможуть реагувати на неповагу до суду

Кабмін ініціює законопроект «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо повноважень вищих спеціалізованих судів з розгляду справ про адміністративні правопорушення».

Судді вищих спеціалізованих судів (у тому числі Вищого антикорупційного суду) отримають повноваження реагувати на неповагу до суду, порушення порядку судового засідання. Відповідні повноваження на розгляд таких справ реалізовуватимуться у порядку, встановленому для місцевих господарських та адміністративних судів, апеляційних судів та Верховного Суду.

Постанова, прийнята за результатами розгляду такої справи вищим спеціалізованим судом, зможе бути оскаржена до апеляційної палати вищого спеціалізованого суду.

Прояви неповаги до суду:

  • злісне ухилення від явки в суд свідка, потерпілого, позивача, відповідача;
  • непідкорення зазначених осіб та інших громадян розпорядженню головуючого чи порушення порядку під час судового засідання;
  • вчинення будь-яких дій, які свідчать про явну зневагу до суду або встановлених у суді правил.

Наразі справи про адмінправопорушення розглядаються районними, районними у місті, міськими чи міськрайонними судами (суддями), місцевими адміністративними та господарськими судами, апеляційними судами, ВС.