Судова практика: підприємець повернув 150 тис. грн за не поставлений товар

До Господарського суду Сумської області звернулось ТОВ «Розумні технології «Титул» до відповідача ФОП Б. про стягнення 150 тис. грн, попередньої оплати за товар, а також стягнути з відповідача витрати по сплаті судового збору та витрати на правову допомогу.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем своїх зобов’язань щодо постачання товару. В обґрунтуванні своїх вимог позивач зазначає, що його неодноразові звернення до відповідача в телефонному режимі з проханням передати попередньо оплачений товар ігнорувались відповідачем протягом 18 місяців.

Згідно з частиною другою, третьою статті 693 ЦК України, якщо продавець, який одержав суму попередньої оплати товару, не передав товар у встановлений строк, покупець має право вимагати передання оплаченого товару або повернення суми попередньої оплати. На суму попередньої оплати нараховуються проценти відповідно до статті 536 ЦК України від дня, коли товар мав бути переданий, до дня фактичного передання товару покупцеві або повернення йому суми попередньої оплати.

Враховуючи наведені обставини, зокрема факт перерахування 100 % попередньої оплати вартості товару, що підтверджується платіжним дорученням та не спростовується відповідачем, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи, та підлягають задоволенню.