Судова практика: Відсутність посвідчення водія не позбавляє відповідальності за порушення ПДР

Жовтневим районним судом м.Харкова мешканця Харківської області визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 130 КУпАП (керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння).

Водій був затриманий працівниками управління патрульної поліції міста Харкова. Мав ознаки алкогольного сп’яніння, від проходження огляду на місці зупинки не відмовився – наявність алгоколю в організмі за результатами обстеження драгером дорвінювала 0,3 проміле. Правопорушник в судовому засіданні вину свою визнав повністю, в скоєному щиро розкаявся.

Нюанс в тому, що водій ніколи не отримував посвідчення водія та не мав права керувати транспортним засобом.

Враховуючи викладене, та беручи до уваги сталу практику та рекомендації Верховного Суду, суди не вправі застосовувати позбавлення права керувати транспортними засобами тоді, коли винна особа вже позбавлена такого права або взагалі його не мала.

Однак, законодавство України надає можливість накладати штрафи на зазначених правопорушників. Таким чином, судом до вищевказаної особи застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 600 НМДГ (10 200 грн).