Судові повістки та виклики – віднині у Viber

ДП «Інформаційні судові системи» повідомило про випуск оновленої версії програмного забезпечення автоматизованої системи документообігу суду, яка передбачає запровадження додаткового каналу електронної комунікації судів з учасниками судового процесу.
Йдеться про розширення способів надсилання судових повісток і викликів у вигляді електронних повідомлень – із 15 лютого 2023 року, на додачу до вже традиційних SMS-повідомлень, реалізовано можливість надсилання повісток і викликів за допомогою месенджера Viber.
За замовчуванням, система документообігу спершу намагається відправити повістку через Viber, а в разі неможливості такої відправки повістка відправляється як SMS.
Відповідне нормативне підґрунтя закладено у оновленому Порядку надсилання судових повісток, повідомлень і викликів учасникам судового процесу в електронній формі, затвердженому наказом ДСАУ від 23.01.2023 № 28. Реалізація цієї спільної ініціативи ДП «ІСС» і ДСАУ відповідає вимогам процесуального законодавства, спрямована в першу чергу на економію коштів бюджету, адже середня вартість відправки однієї повістки для суду буде значно нижчою.