Суди ЄС зможуть наказувати Facebook видаляти коментарі

Суд Європейського союзу дозволив національним судам по всій Європі наказувати хостинговим компаніям, в тому числі і Facebook, видаляти або блокувати наклепницькі або образливі коментарі.

Зазначається, що якщо коментарі користувачів Facebook будуть визнані наклепницькими, образливими або міститимуть заборонену в одній з країн інформацію, то суди матимуть право на законних підставах вимагати видалити їх.

“Законодавство ЄС не забороняє наказувати провайдеру видаляти інформацію, яка зберігається у нього, та зміст якої подібний до тієї, яка була раніше оголошена незаконною”, – йдеться в заяві Європейського суду.

Згідно з європейською директивою про електронну торгівлю, Facebook формально не несе відповідальності за зберігається на її серверах інформації, якщо його адміністраторам не відомо про її незаконний характер.

Представники соцмережі розкритикували таке рішення суду, заявивши, що роль соціальних платформ полягає не в тому, щоб відстежувати, інтерпретувати і видаляти слова, які можуть бути заборонені в якійсь суверенній державі. “Це підриває давній принцип, згідно з яким одна країна не має права нав’язувати свою риторику іншій країні. Це також відкриває двері для зобов’язань, що накладаються на інтернет-компанії, моніторингу публікації та подальшої їхньої інтерпретації, якщо вони виявляться еквівалентними визнаному незаконним контенту”, – йдеться в заяві Facebook агентству Reuters.

У рішенні суду також зазначено, що законодавство ЄС не виключає, що таке судове рішення може впливати на глобальному рівні в рамках відповідного міжнародного права.

Джерело: РБК-Україна з посиланням на рішення суду