Суди зможуть швидше розглядати кримінальні провадження

Суди України розвантажать від розгляду значної кількості кримінальних проваджень колегіями у складі 3-х суддів – ВРУ 21 липня прийняла відповідний Закон “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо здійснення кримінального провадження в суді першої інстанції колегією суддів”.

Такі зміни дозволять пришвидшити розгляд кримінальних проваджень в судах першої інстанції, зменшити кількість кримінальних справ, які передаються із одного суду до іншого у зв’язку із неможливістю сформувати колегію суддів, що в цілому покращить якість доступу громадян до правосуддя.

Законом внесено зміни до частин 2 статі 31 КПК. Зменшується кількість кримінальних проваджень, за якими передбачається можливість розгляду колегією суддів, шляхом заміни категорії злочинів: замість злочинів, за які передбачається покарання строком більше 10 років, передбачено злочини, за які передбачається покарання більше 12 років.

Встановлено, що розгляд кримінальних проваджень щодо злочинів, за які передбачається покарання строком більше 12 років, проводиться колегією суддів лише за клопотанням обвинуваченого.