Світовий банк підтримує запровадження податку на виведений капітал в Україні

Світовий банк підтримує запропоновану Міністерством фінансів України модель введення податку на виведений капітал для малого та середнього бізнесу, повідомила директор СБ з питань України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен.

За її словами, повну імплементацію законопроекту варто відкласти до того часу, коли буде сприятлива фіскальна ситуація, адже за розрахунками СБ можливі бюджетні втрати складуть 1,5% ВВП.

Запропонована Мінфіном альтернатива по заміні податку на прибуток податком на виведений капітал для компаній з обсягом доходів до 200 млн грн – це спосіб скоротити бюджетні втрати, вважають в СБ.

Мінфін підкреслює: щоб уникнути загрози фіскальної стабільності необхідне введення вказаного податку для МСБ із річним обсягом доходу до 200 млн грн і використання компенсатора у вигляді умовної сплати податку авансом в розмірі 50% від суми податкових зобов’язань з податку на прибуток за 2018 рік тільки для цієї групи платників податків.

У цьому випадку 95% від усієї кількості юридичних осіб перейдуть на сплату податку на виведений капітал і отримають від цього переваги. Платниками податків податку на прибуток залишаються близько 4,5 тис. компаній з річним обсягом доходу понад 200 млн грн, які задекларували 85% загальної суми податку на прибуток, прогнозують у Міністерстві.

Також Мінфін відзначає, що така модель обговорювалася з Міжнародним валютним фондом і була узгоджена як можлива.

Читайте також:
Чому бізнесу потрібен податок на виведений капітал?
Податок на виведений капітал: що передбачає президентський законопроект?