Систематичне публічне підтримання країни-агресора – судитимуть відому адвокатку

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора до суду скеровано обвинувальний акт стосовно громадянки України, яка є адвокатом. Про це повідомляє прес-служба Офісу Генпрокурора.
Їй інкриміновано публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; колабораційну діяльність; виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікацію її учасників (ч. 3 ст.109, ч.ч. 1, 2 ст. 110, ч. 1 ст. 111-1, ч. 3 ст. 436-2 КК України).
Розслідуванням встановлено, що обвинувачена з березня 2022 року на пропагандистських каналах систематично публічно висловлюється щодо суспільно-політичної ситуації в Україні. Ідеологічно обґрунтовуючи існування самопроголошених республік, вона виправдовує військову агресію російської федерації. Публічно закликає до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу України, зміни меж території та державного кордону України.
Досудове розслідування – ГСУ СБУ, оперативний супровід – Департаментом кіберполіції Нацполіції України.