Топ-5 останніх змін у використанні РРО

Законом від 04.12.2020 № 1072-ІХ внесені до Закону про РРО,зміни, які передбачають:

  1. Заборону використання ПРРО при оптовій та/або роздрібній торгівлі пальним суб’єктами господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі.
  2. Виключення вимоги щодо реалізації товарів (надання послуг) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України; забезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО.
  3. Незастосування РРО та/або ПРРО при наданні дистанційних послуг, розрахунки за які здійснюються виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.
  4. Відтермінування до 01 січня 2022 року застосування санкції у розмірах, визначених п. 1 ст. 17 Закону про РРО.
  5. Скасування штрафних санкцій за: невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО та/або ПРРО та за відсутність попереднього програмування найменування товару, який не є підакцизним, та/або послуги, ціни такого товару (послуги) та обліку їх кількості.

Це роз’яснило ЦМУ ДПС по роботі з великими платниками податків