Топ-6 причин відмов у реєстрації платником ПДВ

Суб’єктам господарювання можуть відмовити у включенні їх до Реєстру платників ПДВ через надання платниками неякісних матеріалів для реєстрації.

Головне управління ДПС у Луганській області провело аналіз розгляду реєстраційних заяв за ф. 1-ПДВ за травень-червень 2020 року та встановило наступні основні причини для відмови у включенні суб’єкта господарювання до Реєстру платників ПДВ.

1. У поданій заяві на реєстрацію платником ПДВ не зазначено обов’язкові реквізити, а саме:
– відсутня особа, яка подає заяву;
– відсутня дата підписання заяви;
– заява не підписана заявником.

2. Платника вже включено до Реєстру платників ПДВ.

3. Не дотримано строки (терміни) подачі заяви при добровільній реєстрації, встановлені пунктом 183.3 Податкового кодексу України, та в заяві зазначена бажана дата реєстрації, що не відповідає вимогам пункту 183.5 ПКУ, тобто даті початку податкового періоду (календарний місяць), з якого такі особи вважатимуться платниками податку.

4. Реєстраційну заяву 1-ПДВ надіслано поштою, у зв’язку з чим порушено вимоги пункту 183.7 ПКУ, адже для включення до реєстру заява за формою 1-ПДВ як платника податку подається до контролюючого органу засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України “Про електронні документи та електронний документообіг” та “Про електронні довірчі послуги”.

5. Надано недостовірну інформацію щодо причини реєстрації – платником вказано причину добровільної реєстрації відповідно до вимог пункту 182.1 ПКУ, однак, відповідно до інформації Єдиного банку даних про платників податків – юридичних осіб, він є платником єдиного податку 3 групи зі ставкою 5 %.

6. Платником не надано контролюючому органу документи щодо підтвердження достовірності відомостей про відповідність особи вимогам, визначеним пунктом 181.1 ПКУ, а саме: документальне підтвердження сукупного перевищення загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, за останні 12 календарних місяців – 1 млн гривень.