Турбізнес та кінематограф отримають податкові пільги

Верховна Рада прийняла за основу президентський законопроект № 3851, якими запроваджуються пільги в оподаткуванні для сфери культури, туризму та креативних індустрій.

Пропонується звільнити від оподаткування податком на прибуток підприємств для юридичних осіб та ПДФО для громадян доходи у вигляді цільових культурних грантів. Ці гранти надаються на безоплатній і безповоротній основі за рахунок коштів державного та/або місцевого бюджетів, міжнародної технічної допомоги для реалізації проекту або програми у сферах культури, туризму та у секторі креативних індустрій. Передбачається звільнити від ПДФО культурні гранти за умови їх повного та цільового використання. Однак у разі неповного використання такого гранту, суми якого не повернуті надавачу, або його нецільового використання, такі суми визнаються доходом і підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

Запроваджується і знижена ставка ПДВ у розмірі 7% для більшої доступності театральних вистав та концертів, виступів художніх колективів, артистів, а також виставок, кінематографічних прем’єр, екскурсій у музеях та зоопарках, культурних заходів тощо. Таку ж знижену ставку хочуть застосовувати до розповсюдження, демонстрування, публічного сповіщення і публічного показу фільмів, адаптованих відповідно до законодавства в україномовні версії для осіб з порушеннями зору та осіб з порушеннями слуху.

Крім того, з 1 січня 2023 року до 1 січня 2025 року законопроект пропонує звільнити від ПДВ послуги з розповсюдження і показу національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених державною мовою на території України та адаптованих до україномовної версії.

Також до 1 січня 2023 року документ передбачає застосовувати знижену ставку ПДВ у розмірі 7% до послуг з тимчасового розміщування (проживання), що надають готелі і подібні засоби тимчасового розміщування.

Пропонується звільнити від ПДВ імпорт товарів, що входять до складу національної кінематографічної спадщини.

Законопроект також подовжує до 1 січня 2025 року звільнення від ПДВ:
– постачання національних фільмів, постачання робіт та послуг із виробництва національних фільмів;
– постачання робіт та послуг із виготовлення архівного комплекту вихідних матеріалів національних фільмів та фільмів, створених на території України; з тиражування національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених держмовою на території України; з дублювання, озвучення держмовою іноземних фільмів на території України; зі збереження, відновлення та реставрації національної кінематографічної спадщини.