Туристичний збір: нові ставки діють з початку року

В Україні з початку 2019 року діють нові ставки туристичного збору, передбачені змінами до Податкового кодексу.

Раніше їх розмір встановлювався у відсотках до вартості номеру, а тепер – у відсотках від мінімальної зарплати: до 0,5% для українських туристів та до 5% для іноземних туристів.

Конкретну ставку туристичного збору повинна визначити кожна окрема сільська, селищна, міська рада або рада об’єднаної територіальної громади (ОТГ) для свого населеного пункту.

Але в абсолютному вимірі туристичний збір не може перевищувати 20,86 грн за добу розміщення для українських туристів та 208,65 грн (близько 6,5 євро) для іноземних туристів.

У Мінекономрозвитку зазначають, що  такий новий підхід дозволяє не тільки індексувати величину збору, але й запобігає зловживанням. Раніше готелі могли «на папері» занижувати ціни на розміщення, щоб зменшити обсяги туристичного збору, сплаченого до місцевих бюджетів.

Граничні розміри туристичного збору цілком відповідають світовій практиці. Ставки різняться від 1 до 9 євро. Наприклад, в Римі він становить від 3 до 7 євро в залежності від класу готелю.

Крім того, в Україні місцеві ради можуть ухвалити рішення про встановлення 0-ї ставки туристичного збору, якщо дійдуть висновку, що економічний ефект від залучення додаткових туристів компенсує витрати на відновлення інфраструктури населеного пункту.