У 2018 році Нацполіція викрила тисячу злочинів у сфері кібербезпеки

Голова Національної поліції Сергій Князєв високо оцінив роботу Департаменту кіберполіції у 2018 році та розповів про його основні результати роботи за рік.

«У цьому році підрозділом виявлено близько 6 тисяч злочинів, вчинених у сфері використання високих інформаційних технологій. З них майже тисяча – злочини, вчинені у сфері кібербезпеки», – повідомив Сергій Князєв.

Він додав, що серед успішних операцій – затримання організатора бот-мережі Avalanche, викриття учасника міжнародного хакерського угрупування Cobalt, участь у припиненні діяльності міжнародної хакерської групи FIN7.

За словами Сергія Князєва, Національна поліція продовжує налагоджувати тісні зв’язки з правоохоронними органами всього світу. Так, протягом року було підписано договори про взаємодію у сфері боротьби з кіберзлочинністю з поліцією Австралії, Сінгапуру, Катару та ще низки країн. Відтак в української кіберполіції вже є напрацювання та успішні результати міжнародної співпраці.

«У рамках міжнародної співпраці викрито 8 транснаціональних хакерських угруповань та взято участь у понад 30 міжнародних операціях», – зазначив глава Нацполіції.

Сергій Князєв відзначив також роботу підрозділу, направлену на попередження вчинення злочинів, що могли значно вплинути на роботу держорганів та життя українців. Так, протягом року було попереджено поширення 4 масових кібератак на території України.