У ДЗК запроваджено автоматичний розрахунок нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих в межах населених пунктів

Держгеокадастр запровадив новий функціонал, що дозволяє автоматично розрахувати нормативну грошову оцінку земельної ділянки, розташованої у межах населеного пункту, – за умови наявності в Державному земельному кадастрі відомостей як про НГО земель населеного пункту, так і про саму земельну ділянку.

Зазначений функціонал дозволяє провести автоматичний розрахунок НГО земельної ділянки та отримати його в електронному вигляді в особистому кабінеті на порталі «Е-сервіси» Держгеокадастру.

Весь процес відбувається без участі фахівців територіальних органів Держгеокадастру, водночас обов’язковою умовою є наявність усіх необхідних для цього документів. У такий спосіб, людський фактор, який до сьогодні був вирішальним – усувається. Також відбувається значна економія часу.

У разі неможливості автоматичного розрахунку НГО земельної ділянки такий розрахунок здійснюватиметься працівниками територіальних органів Держгеокадастру з використанням відповідної наявної технічної документації.

Наразі автоматичний розрахунок нормативної грошової оцінки земельних ділянок автоматизованою системою ведення ДЗК здійснюється для:

  • земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів (за умови наявності в Державному земельному кадастрі відомостей про земельну ділянку з валідним електронним документом);
  • земельних ділянок, розташованих в межах населених пунктів (за умови наявності в Державному земельному кадастрі відомостей як про нормативну грошову оцінку земель населеного пункту, так і про земельну ділянку з валідним електронним документом).