У Мінфіні представили нові ІТ-інструменти для бюджетного планування та моніторингу виконання бюджету

5 квітня, під час внутрішньої апаратної наради керівників заступник Міністра фінансів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Грубіян виступив з презентацією на тему: «Цифрові інструменти у процесі планування та моніторингу виконання бюджету. Електронна взаємодія з розпорядниками бюджетних коштів».

Учасникам наради було представлено нові ІТ-інструменти щодо бюджетного планування та моніторингу виконання бюджету, які наразі розробляються та в подальшому будуть впроваджені.

«Нова ІТ-система бюджетного планування та моніторингу виконання бюджету стане вагомим інструментом для розпорядників бюджетних коштів, за допомогою якого можна буде здійснювати контроль, планування та моніторинг коштів на всіх рівнях їх використання. Мінфін створює нову «екосистему», що надалі повністю оцифрує ключові функції міністерства і стане основою для подальшої діджиталізації бюджетного процесу», – зазначив Олександр Грубіян.

Під час свого виступу Олександр Грубіян також повідомив, що у рамках проведеної роботи фахівці Міністерства фінансів України та СРМА вже розробили відповідні Технічні специфікації на побудову ІТ-системи  «Державний бюджет – Мінфін» та автоматизованої інформаційної системи онлайн-взаємодії з розпорядниками коштів державного бюджету (АІС «ГРК-ВЕБ»).

«Фахівці Міністерства фінансів України мають стати архітекторами цифрової трансформації бюджетного процесу. Чим більше буде створено завдань та вимог у роботі нової ІТ-системи, тим краще цю систему буде інтегровано для подальшої роботи і це ще більше спростить процес бюджетного планування», – доповнив Олександр Грубіян.