У рекламі пропонується заборонити дискримінацію за ознакою статі

В парламенті зареєстровано законопроект № 8558 «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо протидії дискримінації», яким пропонується надати визначення дискримінаційної реклами та збільшити розміри штрафів за повторне вчинення порушення законодавства про рекламу.

Згідно проекту, дискримінаційна реклама за ознакою статі – це реклама, що принижує гідність людей за ознакою статі; транслює стереотипні уявлення про інтелектуальні, фізичні, соціальні чи іншого роду переваги однієї статі над іншою; тиражує стереотипні ролі, що обмежують свободу життєвого вибору людини; використовує людину виключно як сексуальний об’єкт з метою привернення уваги споживачів,  або будується на неоднозначних виразах з натяками на сексуальні стосунки; чи демонструє фізичне насильство представників однієї статі над іншою.

Також в Законі «Про рекламу» пропонується встановити пряму заборону розповсюджувати таку рекламу. Вказується, що відповідальність за дискримінаційну рекламу несе рекламодавець.

На думку ініціатора змін (нардеп Ірина Луценко, БПП), прийняття цього законопроекту сприятиме підвищенню рівня самосвідомості рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами, заохоченню споживачів реклами боротися з дискримінаційною рекламою.