У сервісі автоматичної оцінки землі готуються зміни

Мінагрополітики анонсувало зміну алгоритму оцінки землі, який використовується модулем електронного визначення оціночної вартості ФДМУ.

Вже напрацьовано пакет документів, необхідних для обґрунтування та зміни цього алгоритму, і незабаром Фонд держмайна запровадить ці зміни.

Як повідомляється, будуть використовуватися більш усереднені значення, що запобігатиме випадкам необгрунтованого завищення оціночної вартості та відповідно податкових платежів, які трапляються сьогодні.

Крім того, варто звернути увагу на отримання з боку банків доступу до Державного земельного кадастру через API в розрізі інформації про наявність спеціальних дозволів на користування надрами та склад угідь земельних ділянок. Банки сьогодні можуть з легкістю отримати інформацію про угіддя земельних ділянок – потрібно скористатися процедурою, яка передбачена пунктом 188 Порядку ведення Державного земельного кадастру: подати заяву за формою додатка 54. Наразі це зробили лише два банки.

Стосовно інформації про спецдозволи на користування надрами та склад угідь земельних ділянок, то ця інформація доступна через Публічну кадастрову карту та у витягах з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Інших форм отримання відповідних даних законодавство сьогодні не передбачає. Держгеокадастр працює над відповідними законодавчими змінами.

Учасники Земельного штабу окреслили ще дві проблеми, вирішення яких потребує консолідації зусиль Мінагрополітики, Держгеокадастру, Мін’юсту та інших державних органів: вироблення єдиної позиції в підходах, які дозволяють юридичним особам набувати право на непайові землі сільськогосподарського призначення, а також щодо можливості обміну земельних ділянок і їх консолідації в межах масиву земель с/г призначення.