У сфері примусового виконання рішень – експеримент

Міністерством юстиції України ініційовано проведення експерименту у сфері примусового виконання рішень – відповідна постанова вже прийнята Кабінетом міністрів.

Експериментальний проект проводитиметься протягом 2018-2019 років та передбачає оптимізацію повноважень державних виконавців і спеціалістів органів примусового виконання рішень, оптимізацію системи органів примусового виконання рішень, а також створення офісів «Центр виконання рішень».

Окрім того, заплановано утворити як юридичні особи публічного права окружні відділи державної виконавчої служби, реорганізувавши шляхом злиття районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні, міжрайонні відділи ДВС головних територіальних управлінь юстиції Міністерства юстиції у Дніпропетровській, Луганській, Одеській, Сумській областях та м. Києві.

Постановою КМУ від 29 серпня 2018 року № 700 також затверджено порядок реалізації даного експериментального проекту.

В офісах «Центр виконання рішень» управліннями ДВС головних територіальних управлінь юстиції Мін’юсту у Дніпропетровській, Луганській, Одеській, Сумській областях та м. Києві буде здійснюватися:

– своєчасне, повне і неупереджене примусове виконання судових рішень, рішень інших органів (посадових осіб) у порядку, встановленому законодавством;

– інформування учасників виконавчого провадження про їх права у виконавчому провадженні та його перебіг,  у тому числі з використанням інноваційних засобів телекомунікації, надання допомоги в оформленні документів;

– прийняття заяв про відкриття виконавчого провадження та інших документів виконавчого провадження, їх реєстрація та передача відповідному органу державної виконавчої служби за принципом екстериторіальності;

–  надання сторонам виконавчого провадження можливості отримання інформації про виконавче провадження, що міститься в автоматизованій системі виконавчого провадження;

– проведення правоосвітницьких заходів з питань примусового виконання рішень та діяльності органів державної виконавчої служби.

За результатами реалізації експериментального проекту Мін’юст визначить його успішність за такими індикаторами: оптимізація навантаження на державних виконавців; збільшення відсотка виконаних рішень (не менш як на 10 %); зменшення кількості скарг на дії (бездіяльність) державних виконавців та роботу органів ДВС; підвищення рівня довіри суспільства до органів ДВС; покращення комунікації органів ДВС з учасниками виконавчого провадження; забезпечення публічності і відкритості в органах ДВС.