У “Слузі народу” пояснили, чому військовим не можуть виплатити обіцяні надбавки

Проголосована у Верховній Раді поправка щодо повернення надбавок військовим не гарантує проведення виплати. У “Слузі народу” заявили, що для цього потрібно ще знайти гроші.

Про це в ефірі “Радіо Свобода” розповів голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від “Слуги народу” Данило Гетманцев.

За його словами, у поправці нардепа Дмитра Разумкова до законопроєкту N8312 пропонується збільшити витрати на виплати військовим без фактичного джерела, за рахунок чого це вдасться зробити.

“Він передбачив видатки бюджету на 154 мільярди, а компенсатори за рахунок скорочення заробітних плат держслужбовцям до 67 тис. грн він нараховує лише 2,5 мільярда. 154 і 2,5. Ви розумієте, що це шалена різниця між цими коштами. 98% від того, що він запропонував, необхідно десь взяти”, – наголосив Гетманцев.

Нардеп вважає, що виплати військовим повернуть, якщо знайдуть, де взяти гроші.

“Я хочу побачити від Разумкова як автора поправки розрахунки. І хочу побачити від міністра фінансів також розрахунки щодо виконання цієї поправки. І, якщо відповідні джерела є, якщо вони знайдуться, безперечно, обов’язково ми підтримаємо”, – зазначив Гетманцев.

Як відомо, Верховна Рада 10 квітня ухвалила рішення щодо повернення 30 тисяч військовим. П’ятий президент, лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко з трибуни парламенту заявив, що повернення військовим виплат у 30 тисяч – це обов’язок держави перед захисниками.