У Системі BankID НБУ запроваджуються тарифи для учасників

Із 01 лютого 2022 року в Системі BankID НБУ запроваджуються тарифи на послуги, що надаються абонентам системи, зокрема за підключення та користування нею (постанова від 12.01.2022 № 2).

Запроваджуються тарифи на послуги НБУ:

  • підключення до системи абонента – 2 500 грн;
  • підключення до системи додаткового абонентського вузла – 2 000 грн;
  • супроводження підключеного до системи абонента – 600 грн щомісяця;
  • оброблення системою кожного успішного підтвердження електронної дистанційної ідентифікації між абонентом-ідентифікатором та абонентом – надавачем послуг (платником за цією послугою є абонент – надавач послуг) – 0,10 грн.

Зверніть увагу, що суми вказано без урахування ПДВ, яким обкладаються дані послуги.

Ці тарифи встановлюються Національним банком лише для учасників Системи BankID НБУ – банків та інших компаній, що надають комерційні послуги (тобто тарифи не стосуються користувачів-фізосіб).

Водночас Нацбанк залишає безоплатними послуги для абонентів, які приєднались у статусі абонента-надавача послуг виключно для надання некомерційних послуг.

Також абоненти, які приєдналися до Публічної пропозиції Нацбанку на укладення договору приєднання до Системи BankID НБУ у статусі абонента-надавача послуг та/або абонента-ідентифікатора до 01 лютого 2022 року, оплату за послугу підключення до системи у відповідному статусі не здійснюватимуть.

Сьогодні Система BankID НБУ налічує 134 абоненти: 39 банків-ідентифікаторів та 95 учасників-надавачів послуг. З детальною інформацією про Систему BankID НБУ та умовами приєднання до неї можна ознайомитися за посиланням.