У туристичній сфері заплановано реформу

Фізичні особи-підприємці законодавчо уведені до кола суб’єктів надання готельних послуг. Це передбачено прийнятим нещодавно Законом «Про внесення змін Закону України «Про туризм» щодо розширення кола суб’єктів надання готельних послуг». У новій редакції викладено поняття «готель», «готельна послуга», «аналогічні засоби розміщення», замінивши, зокрема, слово «підприємство» на «суб’єкт господарювання». Законом надано право користувачу нарівні з власником подавати заяву про встановлення об’єктам туристичної інфраструктури відповідної категорії.

Окрім того, депутати підтримали за основу законопроект № 4162 про  внесення змін до закону «Про туризм» та деяких інших законодавчих актів щодо основних засад розвитку туризму, який передбачає масштабні реформи у туристичній сфері.

Передбачається створити Єдиний туристичний реєстр, що міститиме відомості про усіх суб’єктів туристичної діяльності.

А також пропонується замінити ліцензування туроператорської діяльності на внесення відомостей про суб’єкта туристичної діяльності до Єдиного туристичного реєстру шляхом подання повідомлення про початок провадження діяльності. Це дозволить зменшити адміністративний тиск на суб’єктів господарювання та спростити започаткування і ведення бізнесу шляхом усунення зайвих обмежень у провадженні господарської діяльності у сфері туроператорської діяльності.

Законопроектом також концептуально змінюються умови фінансового забезпечення туроператора; запроваджується для захисту прав та законних інтересів туристів такий вид фінансового забезпечення, як страхування.