У яких випадках нараховані дивіденди не оподатковуються ПДФО?

До складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб не включаються дивіденди, які нараховуються на користь платника ПДФО у вигляді акцій (часток, паїв), емітованих юридичною особою – резидентом, що нараховує такі дивіденди,

– за умови, що таке нарахування жодним чином не змінює пропорцій (часток) участі всіх акціонерів (власників) у статутному фонді емітента, та в результаті якого збільшується фонд емітента на сукупну номінальну вартість нарахованих дивідендів.

Дані норми передбачені п. п. 165.1.18 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України.