Ухвалено зміни до Закону про АРМА

Верховна Рада прийняла Закон “Про внесення змін до Закону України про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів щодо гарантій прав українських та іноземних інвесторів”.

Новації, зокрема, передбачають:

– реалізацію арештованого рухомого майна на підставі рішення (ухвали) суду, до винесення остаточного вироку у справі та за наявності чітких критеріїв;

– приведення розміру вартості активів, який є підставою для їх передачі в АРМА, у відповідність до порогу вартості, визначеного в КПК України – 200 мінімальних прожиткових мінімумів;

– вдосконалення порядку повернення активів власникам за рішенням суду – АРМА буде зобов’язане повернути актив протягом 10 робочих днів з моменту появи ухвали в Реєстрі судових рішень.

Ухвалений закон набирає чинності з 1 листопада 2021 року.

Вказані зміни є початком комплексної законодавчої реформи АРМА. Зокрема, йдеться про запровадження повноцінного планування передачі активів в управління АРМА, розблокування управління корпоративними правами та цінними паперами, забезпечення пріоритету кримінального арешту та неможливості його блокування у некримінальному судочинстві тощо.