Україна №1 у світі з використання криптовалют – Мінцифри пояснює причини

Міністерство цифрової трансформації України повідомило, що за даними провідної аналітичної блокчейн компанії The Chainalysis, в Україні найбільше застосувань віртуальних активів населенням у світі.

На переконання Мінцифри, Україна має такі високі показники на ринку віртуальних активів завдяки низці факторів:

  • наша спільнота блокчейн розробників одна з найбільших та входить до топ-3 у світі;
  • в Україні доволі високий рівень цифрової обізнаності населення;
  • Україна у топ-5 по безготівкових платежах у світі;
  • Україна має якісний освітній інтелектуальний базис;
  • значна кількість дрібного підприємництва займається посередництвом на міжнародних маркетплейсах, де використовує віртуальні активи для розрахунків.

Віртуальні активи стали зручними для використання українцями, тому що ми маємо низку обмежень у більш традиційних сферах: відсутній фондовий ринок, обмежений доступ до світового ринку капіталів, при цьому вхід у ринок нерухомості високий. До того ж у нашій країні є обмеження законодавства та банківської системи по міжнародних переказах, зазначає Мінцифри.

Ринок віртуальних активів в Україні доволі розвинутий та має значні обороти навіть у світовому масштабі, але його більша частина зосереджена в сірій зоні, що створює потенційні ризики як для держави, так і для бізнесу та користувачів. Тому Мінцифри сподівається, що у вересні профільний законопроект “Про віртуальні активи” розглядатиметься ВРУ.