Впровадження е-ТТН: Україна приєднається до єдиної системи ЄС

Україна успішно пройшла відбір для участі у пілотному проекті EU4Digital, який передбачає приєднання до єдиної системи електронної товарно-транспортної накладної Європейського Союзу – е-CMR.
Активна робота з впровадження електронної ТТН Україні продовжувалася протягом минулого року, наразі продукт тестується.
Перевагою системи е-ТТН в Україні є розробка одразу з урахуванням європейських стандартів обміну даними, це зробить інтеграцію з європейською системою e-CMR легшою. Перехід на електронну систему також матиме позитивний економічний ефект (електронні накладні дешевші паперових), та екологічний (відмова від паперових документів сприятиме збереженню довкілля).
Сформовано робочу групу, завданням якої є оцінка поточного стану справ з електронним обміном інформацією про вантажні перевезення в Україні, розробка дорожньої карти щодо запуску електронних супроводжувальних документів перевезення вантажів.
Дорожня карта буде розроблена протягом 2023 року на підставі оцінки поточного стану справ і включатиме план дій щодо інтеграції платформи електронних вантажних перевезень України та ЄС. Зокрема, відповідності е-ТТН стандартам обміну електронною інформацією про вантажні перевезення (eFTI).