Україна переходить на зимовий час

25 жовтня 2020 року о 4 годині за київським часом скасовується дія літнього часу – годинники переводяться на 1 годину назад.

Відповідно до постанови КМУ  від 13 травня 1996 року № 509 “Про порядок обчислення часу на території України” з урахуванням порядку  обчислення  часу,  що діє в країнах Європи з 1996 року, на території України запроваджено такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад.

Вважається, що дана процедура має на  меті заощадити електроенергію, але багато країн вже відмовилися від такої практики. Переведення годинників цьогоріч відбувається в 71 країні світу. В Україні щороку ініціюють скасування переведення часу.

Аналогічний порядок обчислення часу діє на території ЄС, але Європейською комісією запропоновано розглянути питання щодо можливого скасування переведення годинника двічі на рік – кожна країна ЄС повинна до квітня 2021 року визначитись, на якому часі вона залишиться: на літньому або зимовому.

Мінекономіки України повідомило, що в разі прийняття на законодавчому рівні у ЄС рішення про скасування переведення годинників КМУ розгляне можливість відповідних змін у законодавстві України.