Україна повертається до адаптивного карантину

Із 24 лютого 2021 року на всій території України почне діяти адаптивний карантин – таке рішення ухвалив КМУ на сьогоднішньому засіданні.

Повертаються 4 рівні епідемічної небезпеки, кожен з яких має чіткі обмеження та критерії визначення.

Постановою передбачається встановлення базового жовтого рівня для всієї країни. У ньому діятимуть ті обмеження, які діють в Україні після жорстких зимових карантинних обмежень.

Втім, є деякі послаблення, наприклад, дозволятиметься:
– проведення масових заходів, якщо для 1 особи передбачатиметься 4 кв.м площі або з наповненістю залу до 50%;
– відвідування закладів освіти групами більш ніж 20 осіб;
– під час проведення матчів командних ігрових видів спорту можуть бути присутні глядачі, але з певними обмеженнями щодо кількості заповнених місць;
– дозволятиметься працювати ресторанам, кафе, барам та їдальням до 24 години.

Зелений рівень стане тим показником, якого регіони мають досягнути, щоб почати говорити про перегляд або скасування певних карантинних обмежень.

Помаранчевий рівень не передбачатиме встановлення додаткових карантинних обмежень, а сигналізуватиме про можливе наближення регіону до червоного рівня епідемічної небезпеки. Водночас, на цьому рівні органи місцевої влади можуть вводити додаткові обмежувальні заходи для запобігання поширенню інфекції.

На червоному рівні вводитимуться жорсткі карантинні обмеження – за прикладом січневого карантину. Запроваджує червоний рівень Державна комісія з питань ТЕБ та НС. Він має бути введений на території регіону протягом 48 годин після запровадження.