Україна призупиняє безвіз з Білоруссю

З 1 вересня 2020 року для поїздок в Білорусь громадянам України будуть необхідні закордонні паспорти.

Це передбачено постановою КМУ «Про часткове зупинення дії Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про безвізові поїздки громадян».

Новий порядок виїзду дозволить покращити захист українських громадян, також прикордонники прогнозують істотне зменшення часу проходження прикордонного контролю, оскільки інформація із закордонних паспортів зчитується автоматичними рідерами.

Громадяни України, які проживають на території Республіки Білорусь, можуть оформити закордонні паспорти у Посольстві України в Мінську або Консульстві України в Бресті. Вказані установи забезпечені усім належним устаткуванням для опрацювання паспортних клопотань громадян України.

Громадян України, які після 1 вересня 2020 року перебуватимуть на території Білорусі без закордонних паспортів, під час повернення в Україну прикордонники безперешкодно пропускатимуть і за внутрішніми паспортами.

Громадяни України – жителі прикордонних районів України зможуть і надалі керуватися чинним режимом поїздок в Республіку Білорусь в місцевих пунктах пропуску за внутрішніми паспортами та свідоцтвами про народження (для осіб віком до 18 років).