Українські біженці у Польщі зможуть придбати житло за новою програмою: що потрібно знати?

У Польщі підготували програму підтримки тих, хто хоче придбати своє перше житло. Очікується, що іпотечні кредити стануть дешевшими і доступнішими. Вигідно придбати помешкання зможуть і українські біженці.

Про це йдеться на офіційному сайті уряду, – повідомляє Прямий.

Окремо наголошується, що квартира чи будинок мають бути куплені виключно для проживання в них, а не з інвестиційною метою. Потрібно буде підписати обов’язкову декларацію (з повними правовими наслідками), що помешкання, яке учасник програми купить під 2% річних, буде основним місцем його проживання (або всієї його родини).

Також наводяться ключові умови програми “Перше житло”:

– Програма буде спрямована виключно для осіб віком до 45 років, які ніколи не мали свого житла в Польщі.
– Протягом 10 років держава буде доплачувати банкам за іпотечний кредит, щоб відсоткова ставка для того, хто його отримав, складала лише 2% (держава доплачуватиме різницю між фіксованою банківською ставкою по кредиту та двохвідсотковою ставкою).
– Максимальна сума іпотечного кредиту – 500 тис. злотих (≈ 4,25 млн грн), а для сімей – 600 тис. злотих (≈ 5,1 млн грн).
– Максимальний власний внесок того, хто захоче стати учасником програми, складатиме 200 тис. злотих (≈ 1,7 млн).
– Житло, що купуватиметься за програмою, може бути як з первинного, так і з вторинного ринку.

У повідомленні зазначається, що 14 березня 2023 року уряд ухвалив програму “Перше житло”. Наступним етапом буде парламентська робота. Запланований запуск програми – 1 липня 2023 року.