Українські товари не мають вільного доступу на ринок ЄС – Угоду про асоціацію потрібно змінити

Комітет ВР з питань економічного розвитку провів слухання щодо поглиблення торговельно-економічних відносин України з країнами Європейського Союзу в умовах дії Угоди про асоціацію.

На думку голови Комітету Дмитра Наталухи, Угода про асоціацію має бути переглянута на користь України, з урахуванням всіх викликів.

«Рішень – багато, і впевнений, ви всі про них знаєте. Це ухвалення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (АСАА) – так званий «промисловий безвіз»; приєднання до цифрового ринку ЄС, на якому наголошували неодноразово. Нам потрібен перегляд квот в Угоді, а також скасування дискримінаційних заходів», – сказав голова Комітету і закликав всіляко відстоювати інтереси України.

Заступник голови Комітету Дмитро Кисилевський у своєму виступі також акцентував увагу на перегляді економічної частини Угоди, яка, на його думку, є несправедливою для України: «Угода про вільну торгівлю, підписана в рамках асоціації, є такою лише за назвою. Насправді українські товари не мають вільного доступу на ринок ЄС. Квоти, мита, торговельні обмеження, проблеми з перевезеннями – нікуди не поділися. І з’явилися нові. Доступ до державних закупівель ЄС наші компанії теж де-факто не отримали. У той час як сама Україна повністю відкрила свої публічні закупівлі. У нас проникнення імпорту в сферу державних закупівель становить майже 40%, в той час як в ЄС – менше 10%. Наших виробників відверто дискримінують на європейських тендерах».

В цьому році, після 5 років з моменту підписання економічної частини Угоди, настає можливість її перегляду і «Україна повинна скористатися цим і відстоювати свій економічний інтерес, ведучи відповідні переговори».