Українці почали вдвічі частіше користуватися електронним підписом

Мінцифри проаналізувало та оцінило стан розвитку сфери електронних довірчих послуг за 2019-2020 роки. Майже 4 млрд операцій з використанням електронного підпису та печатки провели торік в Україні – це вдвічі частіше, ніж у 2019 році.

Такі результати статистичних даних про діяльність кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг (це приватні і державні підприємства, банки та інші організації, які видають електронні підписи, печатки та формують під час їх накладення позначки часу). Кількість надавачів, які використовують міжнародні алгоритми електронного підпису, зросла — у 2019 їх було лише 3 з 22, а торік 6 із 20.

У 2020 році кількість виданих е-підписів сягнула 7,2 млн. Це на 69% більше, ніж у 2019 році — 4,3 млн.

Якщо у 2019 році лише 8% усіх підписів зберігали на захищених носіях, то в 2020 році вже 11%. У Мінцифри вважають: це означає, що українці стали більш обізнаними у сфері електронних довірчих послуг та почали відповідальніше ставитися до зберігання своїх даних.

Отримати кваліфіковані та вдосконалені електронні підписи можна у кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг. Їхній перелік за посиланням: https://czo.gov.ua/ca-registry.