Українців позбавлятимуть субсидій через приховані доходи

Незабаром деякі українці можуть втратити субсидії через доходи, які вони приховують. Усі приховані доходи громадян стануть доступними Пенсійному фонду. І якщо виявиться, що фінансовий стан сім’ї кращий, ніж зазначено в декларації, таку сім’ю субсидії позбавлять, – повідомляє Борг-експерт.

Мініфін запропонував нову методику отримання інформації щодо доходів громадян. Для цього самим претендентам на субсидію взагалі не доведеться подавати жодної декларації: Пенсійний фонд про все дізнається сам.

Ідея Мінфіну полягає в тому, що ПФУ, який, як відомо, тепер займається субсидіями, подаватиме запит до податкової служби про доходи громадян, які проживають у тому чи іншому домогосподарстві. Завдяки цьому запиту можна буде визначити розмір доходів членів сім’ї і, відповідно, зробити висновок, чи потребує реально така сім’я субсидії.

Адже, згідно з умовами, субсидії мають надаватися лише тим сім’ям, доходи яких не дозволяють повністю розплачуватись за отримані комунальні послуги. Однак на практиці нерідко так трапляється, що громадяни не вказують у декларації всі свої доходи і таким чином одержують допомогу від держави на оплату комуналки.

Тепер, якщо ініціатива Мінфіну отримає схвалення, громадянам взагалі самим не потрібно буде декларувати свої доходи для отримання субсидії. ПФУ подасть запит до Державної податкової служби (ДПС), і звідти мають у п’ятиденний термін дати відповідь про джерела та розмір доходів громадян, які претендують на субсидію.

Таким чином, Пенсійний фонд отримуватиме від ДПС такі дані:

  • групу та номер картки платників податків, паспортні дані;
  • суму прибутку в розрізі ознак доходу та звітних періодів, суму податку, річного доходу тощо;
  • загальну суму доходів та податків за звітний період, зазначений у декларації.

Якщо доходи, подані в декларації, будуть меншими, ніж у довідці від ДПС, то субсидії не буде. Тому у ПФУ радять громадянам не хитрувати, а одразу подавати реальну інформацію про доходи.