“Укренерго” провело перший аукціон для експорту електроенергії

“Укренерго” провело перший аукціон з розподілу пропускної спроможності міждержавних мереж для експорту електроенергії у Молдову на день постачання 11 квітня.

Про це повідомила державна компанія “Укренерго”, – пише Прямий.

“Україна відновлює експорт електроенергії до Європи при першочерговому забезпеченні українських споживачів та надлишку виробництва електроенергії в енергосистемі. Таке рішення ухвалило Міненерго у п’ятницю, 8 квітня”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що “Укренерго” вже провело перший аукціон із розподілу пропускної спроможності міждержавних мереж для експорту електроенергії до Молдови на день постачання 11 квітня. За результатами аукціону було розподілено 51% (330 із 650 МВт) усієї доступної пропускної спроможності мереж у цьому напрямку серед чотирьох учасників.

“З огляду на війну в Україні та пов’язані з цим ризики, доступ до міждержавних перетинів розподіляється лише на короткостроковий період на добових аукціонах”, – зазначили в “Укренерго”.

Крім того, сьогодні відбудеться аукціон із розподілу 80 МВт пропускної спроможності міждержавного перетину у напрямку Польщі на дату постачання 12 квітня. Також узгоджується можливість відкриття експорту до Словаччини.