Укрпатент розпочав виконувати функції Національного органу інтелектуальної власності

14 жовтня 2020 року розпочав роботу Національний орган інтелектуальної власності, функції якого виконує державне підприємство “Український інститут інтелектуальної власності” (Укрпатент).

Мінекономіки продовжуватиме забезпечувати формування та реалізовувати державну політику у сфері інтелектуальної власності. При цьому, деякі функції (зокрема, видача патентів, свідоцтв) переходять від Мінекономіки до Укрпатенту.

НОІВ слугуватиме єдиним вікном з видачі охоронних документів на об’єкти права інтелектуальної власності та здійснюватиме, зокрема, такі функції:

  • приймання заявок на державну реєстрацію авторського права та договорів, які стосуються права автора на твір;
  • приймання заявок на реєстрацію об’єктів промислової власності та проведення їх експертизи (винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торговельні марки, географічні зазначення, компонування напівпровідникових виробів);
  • видача патентів, свідоцтв;
  • здійснення підготовки, атестації та реєстрації патентних повірених;
  • забезпечення діяльності колегіальних органів (Апеляційної палати, Комісії щодо погодження питань про внесення позначення, що містить офіційну назву держави “Україна” до торговельної марки, Атестаційної та Апеляційної комісій);
  • виконання функцій Міжнародного пошукового органу та Органу міжнародної попередньої експертизи відповідно до Угоди зі Всесвітньою організацією інтелектуальної власності.

Відповідне розпорядження КМУ прийнято на виконання Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності”.