Унормовано порядок ведення касових операцій у нацвалюті

НБУ унормував низку питань стосовно порядку ведення касових операцій у національній валюті в Україні відповідно до вимог законодавства – відповідна постанова Нацбанку від 03.12.202 № 132 діє із 10.12.2021.

Відтепер обмеження на готівкові розрахунки (у розмірі 50 тис. грн) не будуть поширюватися на використання готівкових коштів фонду оперативно-розшукових (негласних слідчих) дій, створеного на виконання Закону України “Про Державне бюро розслідувань”. До речі, аналогічна норма вже діє під час використання готівкових коштів із фонду оперативно-розшукових (негласних слідчих) дій, створеного на виконання Закону про НАБУ.

Крім того, НБУ на виконання вимог Закону України № 1368-ІХ “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус” передбачив можливість використання е-паспорта під час видачі готівки за видатковим касовим ордером окремим фізичним особам.

Також уточнено вимоги щодо забезпечення суб’єктами господарювання наявності у касах банкнот, обігової та/або розмінної монети для видачі здачі, з урахуванням бонусних програм лояльності, та/або наявності пристроїв для приймання монет.