Уповноважену особу звільнено – чий КЕП накладається на податкову накладну?

Реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється відповідно до вимог Податкового кодексу України та Порядку ведення ЄРПН (постанова Кабміну від 29.12.2010 № 1246).

ПН/РК приймаються до ЄРПН у разі дотримання вимог п. 192.1 ст. 192, підпунктів 200 прим.1.3, 200 прим.1.9 ст. 200 прим.1 та підпунктів 201.1, 201.10 і 201.16 ст. 201 ПКУ, а також з урахуванням законів № 2155-VІІІ «Про електронні довірчі послуги», № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг», Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами(наказ Мінфіну від 06.06.2017 № 557).

Статтею 201 ПКУ визначено, що на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, КЕП уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН.

Електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом здійснюється відповідно до ПКУ, законів № 851 та № 2155. Статтею 6 Закону № 851 встановлено, що для ідентифікації автора електронного документа використовується електронний підпис, накладанням якого завершується створення такого електронного документа.

Пунктом 10 Порядку № 1246 передбачено, що до ЄРПН приймаються ПН/РК, складені в електронній формі з накладенням:

  • КЕП головного бухгалтера (бухгалтера) або КЕП керівника (у разі відсутності у постачальника (продавця) посади бухгалтера) та кваліфікованої електронної печатки (у разі наявності) постачальника (продавця), що є ЮО;
  • КЕП постачальника (продавця), що є ФОП.

Визначення, зміна переліку уповноважених осіб платника податків, які наділяються правом підписання, подання, отримання ними документів та інформації від імені платника податків, а також визначення їхніх повноважень здійснюється керівником платника податків.

Отже, у разі звільнення особи, уповноваженої підписувати ПН/РК до закінчення граничного терміну їх реєстрації в ЄРПН, реєстрація ПН/РК здійснюється з накладенням КЕП головного бухгалтера (бухгалтера) або керівника (у разі відсутності у постачальника (продавця) посади бухгалтера).

 

За інформацією ГУ ДПС у Дніпропетровській області