Уряд ініціював зміни щодо індустріальних парків, щоб стимулювати інвестування

Урядом схвалено для внесення до ВР законопроект про удосконалення засад створення та функціонування індустріальних парків.

Проект має та меті узгодити механізми фінансування створення інфраструктури індустріальних парків, приєднання їх до інженерних мереж та будівництва транспортних об’єктів.

Посилюються вимоги до індустріальних парків для включення у Реєстр та передбачається можливість їх виключення  із Реєстру за визначеним переліком умов. Це дозволить уникнути наявності в Реєстрі індустріальних парків, що функціонують лише “на папері” та спрямувати державну підтримку на реальні інвестиційні проекти.

Станом на 01.02.2021 до Реєстру індустріальних (промислових) парків включено 46 парків. Однак частина з них не розвивається через відсутність належної інфраструктури, а також через відсутність чіткого регулювання на законодавчому рівні питання приєднання індустріальних парків до електричних мереж. Зокрема, часто до індустріальних парків не підведені інженерні комунікації, дороги, відсутнє забезпечення електроенергією.