Уряд оновив порядок попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях

Порядок попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях, за результатами якого укладаються договори, що мають односторонній, двосторонній та багатосторонній характер, для цілей трансфертного ціноутворення, викладено у новій редакції згідно постанови Кабінету міністрів України від 4 липня 2018 року № 518.

Документ визначає процедуру попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях, під час якої узгоджуються критерії визначення відповідності умов контрольованих операцій, що здійснюються або будуть здійснені великим платником, по принципу «витягнутої руки» (arm’s lenth principle).

За результатами проведеної процедури, у разі досягнення сторонами згоди щодо предмету та положень договору, укладається договір про попереднє узгодження ціноутворення для цілей трансфертного ціноутворення, який може мати односторонній, двосторонній та багатосторонній характер.

Такий договір укладається у письмовій формі. Строк дії договору визначається сторонами та не може перевищувати 5 календарних років.

При цьому Порядком передбачено умови для  продовження договору, підстави для внесення змін до чинного договору або його дострокового припинення.

Таким чином, Порядок забезпечує виконання п.п. 39.6.2.4 п. 39.6 ст. 39 Податкового кодексу України та передбачає необхідні складові для формування в Україні практики з укладання договорів про попереднє узгодження ціноутворення, що мають односторонній, двосторонній або багатосторонній характер, для цілей трансферного ціноутворення.