Уряд пропонує заборонити трудову дискримінацію вагітних

Уряд ініціює законопроект щодо удосконалення правового регулювання та заборони дискримінації працюючих жінок під час вагітності, пологів та вигодовування дитини.

Законопроектом пропонується:

  • заборонити на рівні законодавства дискримінацію в трудових відносинах за ознакою вагітності;

  • скасувати низку обмежень для праці жінок, що забезпечить їм повноцінну реалізацію права на працю;

  • надати гарантії жінкам на період проходження рекомендованих лікарем медичних обстежень, що проводяться у зв’язку з вагітністю (зокрема вагітну звільнятимуть від роботи на час рекомендованих лікарем медобстежень, що проводять у зв’язку із вагітністю, і на цей період за працівницею зберігатимуть середній заробіток);

  • удосконалити процедуру надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами з метою недопущення зменшення післяпологової частини цієї відпустки.

Як пояснюють в Кабміні, чинне трудове законодавство містить низку застарілих норм, що не відповідають сучасним економічним реаліям та обмежують трудові права жінок. Реалізація законопроекту сприятиме зміцненню системи гарантій правового захисту працюючих жінок під час вагітності, пологів і вигодовування дитини, батьків, які поєднують роботу з сімейними обов’язками, а також дозволить імплементувати ряд міжнародних трудових стандартів у сфері охорони материнства.